Darmowa wysyłka już od 299,00 zł.

Sklep Maja i Maks

Obuwie dziecięce

Obuwie dziecięce w sklepie Maja i Maks. Najlepsze buty dla dzieci w doskonałych cenach. Znajdziesz u nas między innymi popularne buty z kolekcji Emel roczki.

 

Dlaczego wybór odpowiednich butów dziecięcych jest tak ważny?

Stopa dziecka już na pierwszy rzut oka wygląda zupełnie inaczej niż stopa dorosłego (nieprawdaż?). Jest znacznie mniejsza i delikatniejsza. Zbudowana jest ona przede wszystkim ze chrząstki, która dopiero w kolejnych latach życia przekształca się w kość - ulega procesom mineralizacji i twardnienia. W chwili, gdy dziecko uczy się chodzić, a później gwałtownie rośnie, stopy dziecka muszą przyjmować obciążenia, z jakimi wcześniej nie miały do czynienia.
Warto zadbać o to, by buty nie powodowały dodatkowych obciążeń. Niewłaściwe buty noszone na etapie rozwoju stopy mogą nie tylko wywołać otarcia i pęcherze, ale i spowodować, że w przyszłości dziecko będzie cierpiało z powodu wad postawy. Niestety, bardzo wiele butów dziecięcych oferowanych przez popularne marki w ogóle nie jest dostosowanych do potrzeb dziecka. W wielu przypadkach producenci, projektując buty dziecięce, kopiują trendy i rozwiązania z "dorosłych" modeli. Tymczasem tworzenie obuwia dla dzieci wymaga zupełnie innego podejścia.
 
Obuwie dziecięce to temat rzeka! Obecnie na rynku mamy tak ogromny wybór butów dla dzieci, że naprawdę trudno podjąć właściwą decyzję odnoście ich trafnego zakupu. Obuwie dla dziecka powinno być przede wszystkim wygodne i dopasowane rozmiarem do długości stopy dziecka. Najlepszym wyborem są oczywiście buty wyprodukowane ze skóry, wykonane z należytą dokładnością i starannością. Dodatkowym aspektem jest oczywiście to żeby buciki nam się podobały. Modne obuwie dziecięce dla każdego rodzica oznacza coś innego. Jedni lubią buciki w jednolitych kolorach a inni lubią obuwie w zwariowane wzory. Jest duże grono rodziców, którzy stawiają na obuwie sportowe praktycznie przez cały rok a inni wolą takie bardziej eleganckie. Mamy także do wyboru różne rodzaje skór - skórę licową, nubuk czy skórę lakierowaną.  Wybierając obuwie rodzice mogą także kierować się różnorodnymi nagrodami lub certyfikatami, które dany producent obuwia posiada. Niezwykle istotnym certyfikatem jest znak „Zdrowa Stopa”, który gwarantuje nam, że wybrane przez nas obuwie będzie świetnej jakości i wykonany z bezpiecznych materiałów.  Wybierz idealne buty dla dziecka w sklepie Maja i Maks! Dobre buty dla dziecka czekają!

W sklepie majaimaks.pl dbamy o to, aby w naszej ofercie znajdowały się starannie dobrane, najlepszej jakości buty dla dzieci, w tym najchętniej wybierane polskie marki takie jak Emel i ich kolekcja Emel Roczki przeznaczoną dla najmłodszych, doskonałe kalosze od Kaloszepoprosze oraz cudowne i lubiane przez dzieci buty Mido Noster.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl